Sertésszűz rétesköntösben karamellizált zöldségekkel és francia burgonyával
Szívesen csomagolok husikat tésztába. Akár rúdban, akár batyuban. Leginkább leveles tésztát vagy kenyértésztát szoktam használni e célra, azonban rétestésztába még nem csomagoltam. Husit. Eddig. Most ez is bekövetkezett. Arra a konklúzióra jutottam, vagy a bevált módzsernél kell maradni, vagy a rétestésztát vastagra kell hagyni. Máskülönben minek rá, lepereg róla, ha vékonyabb.
(Most, hogy rákerestem a “kabátos husira” a blogomon, döbbenettel tapasztaltam, hogy egyetlen posztban sem taglaltam eleddig. Nagy kedvencünket, a Wellington-bélszínt hamarosan felteszem:-))
Hozzávalók:
70 dkg sertéssszűz
6 lap Tante Fanny teljes kiőrlésű réteslap
1 csokor kakukkfű
3 ek mustár (2 ek dijoni + 1 ek sima)
80 dkg burgonya
4 dl tejszín
2 dl fehérbor
só
frissen őrölt bor
3 sárgarépa
3 gyökér
2 hagyma
balzsamecet
2 ek barna cukor
A húst lehártyázom, sózom, borsozom, majd olivaolajat és vajat melegítek egy serpenyőben és a hús minden oldalát körbepirítom. A kakukkfű levélkéit leszedegetem és a mustárral kikeverem. A hús minden oldalát megkenem a kakukkfüves mustárral. Két réteslapot leterítek egy konyharuhára, majd megkenem olvasztott vajjal és ráfektetem a következő 2 réteget. Ráültetem a húst, majd befedem a maradék két lappal. Feltekerem, helyre kis csomagot készítek belőle. Sütőpapírral bélelt sütőlapra helyezem, majd a tetejét is megkenem olvasztott vajjal. 200 fokon 30 percig (míg piros lesz a réteslap) sütöm.
Köretek:
A francia burgonya elkészítéséről már itt írtam, most annyiban változtattam, hogy a megmosott és vékonyra felszelt burgonyákat a kivajazott sütőtálba teszem, ráöntöm a tejszínt és a fehérbort, majd sózom, borsozom és 200 fokon, akár a hússal együtt, pirosodásig sütöm.
Karamellizált zöldségek
A répákat, a hagymákat és a gyökereket megpucolom és uborkareszelőn lereszelem. Olivaolajon először a hagymát, majd a gyökérzöldségeket megpárolom, majd sóval, borssal és 2 ek cukorral ízesítem, a cukrot rákaramellizálom, közben felöntöm a málnás balzsamecettel és addig forralom, míg el nem száll a szúrós szaga (nagyjából 5 perc).
Az ötletet a Lecker magazin január-februári számából merítettem.