Keresés a blogon

Vörösboros lilakáposzta leves almachips-szel

Feb 4th, 2008 by Ízbolygó | 0

Vizuális alkat vagyok. Ha olvasok és utána vissza kell keresnem valamit a könyvben, tudom, hogy a keresett rész a bal vagy a jobb oldalon és az adott oldal melyik részén volt… Szóval nekem az étellel kapcsolatban sokkal inkább egy képre van szükségem, hogy beinduljon a fantáziám, mint a receptleírásra. Sokan vagyunk így, nem igaz?! A kép a receptújságban annyira bizarr volt a lila levessel a fehér tányérban, hogy éreztem, ezt nekem élőben is látnom kell!

A vörös-vagy lilakáposztáról:
A lilakáposzta őshazája Kis-Ázsiában található, azonban igen korán átkerült Európába is, ahol a rómaiak és a görögök, csodaszernek tartották. A vöröskáposzta gömbalakú, levélzete tömör, színe a világos lilától az egészen sötét, padlizsán liláig terjed. Íze enyhén édeskés, lágy, a jellegzetes káposzta íz. A nyers káposzta ideális tárolási hőmérséklete 0 °C, ezért tároljuk hűtőszekrényben, így meglehetősen hosszan, akár 4 hétig is eláll. (Minél tömörebb szerkezetű, annál hosszabb ideig áll el!) Ha darabolt káposztát vásároltunk, akkor csomagoljuk fóliába. Egészségügyi szempontból értékes magas B- és C-vitamin tartalma miatt, továbbá jelentős mennyiségű ásványi sót és fehérjét is tartalmaz. A káposzta növeli az étvágyat és javítja az emésztést. Étkezés után hosszabb ideig a jóllakottság érzetét kelti, ezért a fogyókúrázóknak is ideális táplálék.

Energitartalom
21 kcal, 86 kJ/100 gramm

Hozzávalók:
1 kisebb fej lilakáposzta
3 ek arborio rizs
1 l borjú alaplé
2 fej hagyma
fél üveg vörösbor (nem baj, ha pinot)

frissen őrölt bors
vaj/olivaolaj

A káposztát legyalulom, a hagymát finomra vágom. Olivaolajon üvegesre párolom a hagymát, ráöntöm a bort, majd hozzáadom a káposztát. Sózom, frissen őrölt borssal megszórom. Rászórom a rizst, felöntöm az alaplével és nagyjából fél órát főzöm. Amikor a káposzta és a rizs megfőtt, botmixerrel leturmixolom.

Almachips:
Az almákat vékonyan felszeletelem, vagy uborkareszelő segítségével vékony szeleteket vágok belőle. Sütőpapírral borított sütőlapra helyezem, majd 50-60 fokos sütőben 4 órán keresztül aszalom.

Az inspirációt innen merítettem: Kochen&Küche,2008/02.

Az okosságot a káposztáról pedig a GourmandNet-ről.

Itt szólhatsz hozzá


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Creative Commons License
© Ízbolygó est.2007